Kommenteeri

Märtsis koolitasime tulevasi kasutuskogemuse proffe


Märtsi alguses leidis aset järjekordne vinge ja praktiline UX Estonia koolitus, mille käigus tutvustati lisaks teadmistele kasutajakogemusest (UX) ka erinevaid prototüüpimise tehnikaid ja tehnoloogiaid. Koolituse lõpuks oli kõigil osalejatel selja taga ka esimene päris enda koostatud ja läbi viidud kasutusmugavuse testimine kasutajatega.

Järgmine koolitus juba aprillis. Pane ennast kirja siin.

Et mõtestada lahti, mis mõjutab UX-i tekkimist ja millest see koosneb, tutvustati kasutajakogemuse tegureid ja nende omavahelisi seoseid. Kuigi kasutajakogemust ei ole võimalik sirgjooneliselt kellelegi luua, pole see abstraktne ja umbmäärane kasutamise kõrvalefekt, millest vaid teoreetiliselt rääkida saaks. Selle taga on terve teadus, nii et mugavalt võivad ennast UX disainis ja testimises tunda ka kõik exceli-inimesed, kõhutundest üksi ei piisa ja ka siin taandub väga pal arvudele.


Suurema osa koolitusest moodustasid aga praktilised ülesanded, oma tootele õpiti tegema personasid, koostama kasutajalugusid ja kasutusteekondi ning visandati ekraanipilte.


Päeva põnev hands-on osa oli ka prototüüpide tegemine. Tihti tundub tooteid või teenuseid arendades töötava prototüübi tegemine ajaraiskamisena, tegelikult on see aga õigeid programme ja võtteid kasutades jõukohane igaühele ja aitab kokku hoida hulgaliselt väärtuslikku arendusaega. Koos prototüüpide testimisega võimaldab see vead välja sõeluda juba päris varajases staadiumis.



Päeva teise osa peateemaks oli testimine – täpsemalt siis kasutuskogemuse testimise ettevalmistamine kuni tulemuste esitlemise ja veaparanduste jälgimiseni. Kõik ikka selleks, et miski ei jääks kahe silma vahele ja saaks tehtud kasutaja jaoks võimalikul parimal moel.


Koolitusel osalejatele testimise vajalikkust pikalt selgitama ei pidanud. Päris elus peab aga testijuht teinekord andekas müügimees olema, et projekt õigel ajal õigete testidega kaetud saaks. Ja olgem ausad „Parem hilja kui mitte kunagi,“ kehtib ka selles valdkonnas.


Lisaks teooriale, mida parima tahtmise juures võib ka ise õpikust (loe: tänapäeval veebist) lugeda, moodustasid koolituse olulise osa arvamuste ja kogemuste vahetamine ja iga osalenu personaalne juhendamine. Toodud ja läbi arutatud sai hulgaliselt näiteid nii headest kui halbadest lahendustest, sest meie meelest ei pea kõiki vigu omal nahal ära proovima – isegi mitte algaja.


Kasutajakogemuse koolitusi korraldab UX Estonia  juba aastast 2013 ning järgmine koolitus leiab aset juba aprillis. Pane ennast kirja siin.

Kutsu ka sõpru: https://www.facebook.com/events/406781923455510/.

Ole kursis UX valdkonna uudiste, trendide ja põnevate uuringu tulemustega.
Liitu Uudiskirjaga Siit >


UX Estonia disainib portaale, äppe, veebilehti, iseteenindusi, e-poode, infosüsteeme jm digilahendusi. Kui vajad abi, võta meiega ühendust

Lisa kommentaar

Email again: