Eesti    English

UX / UI ja AI disaini koolitus

Osale klassiruumis või üle veebi

Kasutajakogemuse (UX), kasutajaliidese (UI) ja tehisintellektiga (AI) disaini oskused on tööturul aina kasvavas nõudluses. Seda põhjusel, et hästi läbimõeldud ja lihtsalt kasutatavad digiteenused loovad ettevõtetele olulise konkurentsieelise. Koolitus annab sulle esmased oskused, kuidas digilahenduste disain hästi toimima panna, et luua kliendile parim kasutajakogemus.

Koolituse käigus saad ennast UX / UI ja AI disainerina proovile panna, omandades vajalikud teadmised ja võtted, kuidas veebilehti, äppe, portaale, infosüsteeme jm digiteenuseid paremaks muuta ning ideest valmis lahendusi disainida.

Kui tulevikus disainerina töötad, siis on hea teada:

  • Et iga euro, mis on kasutajakogemuse parandamisele kulutatud võib ettevõttele tuua tagasi kuni 100 eurot rohkem.
  • 80% klientidest on nõus parema kasutajakogemuse eest rohkem maksma.
  • 70% ärijuhtidest leiab, et hea kasutajakogemus on konkurentsieeliseks.

Allikas: UX Planet

Soovi korral vaata ka UX / UI ja AI disaini koolitust koos 2-kuulise portfoolio loomise mentorprogrammiga. Kui eelistad e-õpet endale sobival ajal, tutvu palun e-õppe kursustega: Kasutajakogemuse (UX) disaini kursus ja UX/UI disain Figma tarkvaraga.

Koolituse teemad

Koolitusel võid osaleda nii klassiruumis kui ka üle veebikõne. 

1. päev, 9:00 – 17:00
2. päev, 9:00 – 17:00
3. päev, 9:00 – 17:00
Koolituse maht

27 akadeemilist tundi koolitust klassiruumis või üle veebikõne.

Koolituse õpiväljundid

Kursuse edukal lõpetamisel tunned UX/UI disaini protsessi ja AI rolli disainiprojektides. Tead kasutajast lähtuva disaini etappe, UI disaini printsiipe, disainisüsteeme, ligipääsetavuse lähtekohti ja parimaid UX/UI ja AI disaini praktikaid. Mõistad, millest kasutajakogemus koosneb, kuidas seda analüüsida ja kasutajatega testida. Oskad luua persoonakaarte, visandada prototüüpe, kasutada loometegevuses tehisintellekti ja disainida kasutajaliideseid Figma tarkvaraga. 

Koolitaja ja mentor

Artur Puiste, disainer ja kasutajakogemuse ekspert, UX Estonia kaasasutaja.

Arturil on rohkem kui 10 aastane kogemus kasutajakogemuse valdkonnas. Artur on loonud lahendusi suurtele ja väikestele, kiirelt kasvavatele ja ambitsioonikatele, olulisi teenuseid ja kogemusi pakkuvatele ettevõtetele ja asutustele, nt Playtech, Symantec, G4S, Fitlap, Itella, Ekspress Grupp, Coop, Eesti Pank, EAS, Majandusministeerium, Lennuliiklusteenindus, KV.ee, Osta.ee, Riigikantselei, Aasa, Horticom, TextMagic, Avis, Brain Twin, Maxima, RecruitLab, Thorgate, jt.

Vaata Arturi CV-d.

Artur Puiste

Kellele on koolitus suunatud?

Koolitusele on oodatud kõik, kes soovivad omandada põhiteadmisi digitaalse kasutajakogemuse, kasutajaliidese ja tehisintellektiga disainimisest. Koolitus ei eelda valdkonna spetsiifilisi teadmisi. Vajalik on arvuti ja interneti kasutamise oskus tavakasutaja tasemel. Valmidus õppida uusi internetipõhiseid programme. Koolitus toimub eesti keeles, vajalik ka inglise keele oskus keskmisel tasemel, et mõista õppematerjale.

Kus koolitus aset leiab?

Tallinnas, Ülemiste City’s, aadressil Lõõtsa 5, Tallinn ja üle veebikõne.

Mida on koolitusel osalenud koolituse kohta öelnud?

“Tänan hea koolituse eest. Olen juba kuuldud teadmisi saanud rakendada uutes süsteemides ja selline kasutusmugavuse klikk on ikka peas ära käinud ning vaatan asju väheke teise pilguga kui varem.”
– Karl

“Väga hästi tehtud, et peale teooriat palju ka praktikat. Samas ka näited reaalsest töökogemusest. Terve päeva koosveetmine – hea formaat, isegi lõuna koos, kus sai ka arutelu jätkata.”
– Teele

“Väga sisukad tunnid olid, samas ei tekkinud tunnet, et oleks mingist teemast liiga kiiresti üle mindud – tempo oli päris hea. Meeldis, et saime teooriat kohe praktikas rakendada, st vaadata näiteid / mängida läbi nii individuaalselt kui grupis ja seda kuidagi pingevabamalt kui varasematel koolitustel, kus olen käinud. Mida saaks paremini teha, on raske öelda, sest minu arust oli kõik väga hea.”
– Mihkel

“Kiitused koolitajale. Koolitaja mõjus usaldusväärselt ja lõi mugava õhkkonna ning kaasas õppijaid. Info oli selgelt edasi antud. Tunnen, et omandasin olulisi teadmisi ja oskusi.”
– Siiri

“Aitäh koolitamast. Koolitus oli huvitav ja kasulik.”
– Merilin

“Sain häid ideid, mõtteid kuidas arendavat teenust veel rohkem kasutajasõbralikumaks muuta. Ideid, kuidas Tellijat rohkem kaasata teenuse testimisse. Toredad olid ka ülesanded, sai kohe läbi katsetada ja arutada. Väga julgustavad olid näited teie endi kogemusest. Aitäh!”
– Anonüümne

“Sain palju uut ja kasulikku infot.”
– Daisy

“Kaasahaarav ja heas tempos kulgenud koolitus – mul tihti tähelepanu kipub hajuma, seekord seda öelda ei saa, nii et kiidan koolitajat! Praktilised ülesanded andsid ‘hands on’ tunde ja parema arusaama kuidas pihta hakata.”
– Kirthy

“Oli huvitav kuulata ja sain teada palju uusi asju ja soovitusi!”
– Olesja

“Minule väga meeldis koolitus, sest koolitaja oskas väga hästi hoida ja lugeda ruumi. Info edastamine toimus efektiivselt ja toetas erinevate osalejate varasemaid kogemusi. Loengu poole pealt meeldis mulle just see, et ei toimunud tuima monoloogi, vaid toimus pidev interaktiivne suhtlemine. Koolitusel olles tundsin, et olen osa koolitusest.”
– Sander

“Koolitus oli haarav. Kerge oli jälgida ja kaasa mõelda. “
– Kristi

“Ei tea, kas palju paremini annakski midagi enam teha. :)”
Anneli

“Mulle meeldis koolituse tempo ja iseseisvad tööd.”
Paula

“Jäin koolitusega väga rahule, sain kõikidele küsimustele vastused ja ise reaalselt katsetada prototüübi tegemist. Suur aitäh!”
Margit

“Koolitus oli väga sisukas, sai korratud juba varasemaid teadmisi ning sain palju uusi teadmisi. Jäin koolitusega väga rahule, sain Figma kohta just neid lisateadmisi, mida soovisin ning töö tarbeks vajan.”
Anne-Ly

“Jäin koolitusega väga rahule. Päevad möödusid kaasahaaravas tempos kiirelt. Meeldis koolitaja poolt loodud mõnus sõbralik õhkkond. Heas tasakaalus teooria ja praktiline osa. Koolituse käigus sain palju sügavama mõtte UX/UI disainile ja elulisi näiteid, kuidas veebilehti, infosüsteeme ja äppe kasutajate jaoks paremaks muuta.”
Kristi

“Minu meelest oli kõik hästi korraldatud!”
Heli

“Koolitus oli põnev ja väga informatiivne.”
Karin

“Mul on väga hea meel, et sain sellel koolitusel osaleda. Õppisin juurde nii teoreetiliselt kui ka praktiliselt palju uusi teemasid, eriti ligipääsetavuse ja kasutajauuringute teemal. Väga hea ülevaatlik koolitus ja Figma praktilised harjutused olid väga head.
Super, tänud!”
Aive

“Tunnen, et koolitus andis hea põhja ning baasoskused kätte, millega saab iseseisvalt edasi liikuda ning soovi korral veel juurde õppida ja uurida.”
– Kristiina

“Koolitus oli sisukalt ja loogiliselt üles ehitud. Kõik päevad möödusid kiirelt ja inforohkelt. Sain kindlasti juurde palju vajalikke teadmisi, et antud valdkonnas tööturul edasi liikuda. Aitäh koolitajale toredate päevade ja teadmiste eest!”
– Karine

“Meeldis, et juhendaja on suure kogemusega praktik. Paljud häid ja õpetlikke näiteid, mis aitavad ka kergemini teooriat omandada. Kõik oli väga heas tempos ja järjestuses.”
– Maris

Kui palju koolitus maksab?

Hind sisaldab koolituse slaide, tunnistust, klassiruumis osaledes ka lõunasööki, vahepalu ja tasuta parkimist igal koolituse päeval.

Kuidas toimub õppijate täienduskoolitusele vastuvõtt?
Õppija saab koolitusele registreeruda veebilehel oleva registreerimisvormi kaudu. 

Kas koolituse osaleja saab tunnistuse ja kuidas toimub hindamine?
Koolituse edukal läbimisel väljastatakse õppijale tunnistus. Tunnistuse saamise eelduseks on osalemine koolitusel, praktiliste tööde ja testi arvestatud sooritus. Test koosneb valikvastustega küsimustest. Testi edukaks läbimiseks on vaja vastata 80% küsimustest õigesti. Praktiliste tööde vastavust õpitulemustele hindab koolitaja. Juhul kui õppija õppekava lõpetamiseks nõutud õpiväljundeid ei saavuta, väljastatakse õppijale tõend saavutatud õpiväljundite ulatuses. 

Mis seadmega UX Estonia kursustel osaleda?
Koolitusel osalemiseks on vaja arvutit. Klassiruumikoolitusele võib võtta kaasa nii enda arvuti kui ka kasutada klassiruumis olevat arvutit. Veebiõppe puhul tuleb kasutada enda arvutit, millel on kaasaegne veebilehitseja (nt Chrome) ning toimivad kõlarid ja mikrofon. Mikrofon on vajalik reaalajas läbiviidava koolituse puhul. Mikrofoni ei ole vaja kui osaled järelvaadataval koolitusel.

Mis tasemel arvutikasutuse oskus peab õppijal kursusel osalemiseks olema?
Vajalik arvuti kasutamise oskus tavakasutaja tasemel. Valmidus õppida uusi veebipõhiseid programme.

Kuidas toimub õppetasu maksmine ja sellest vabastamine?
Õppetasu maksmine käib meie poolt esitatud arve alusel enne õpingute alustamist. Õppetasust vabastamise võimalusi hetkel ei ole võimalik pakkuda.

Milline on õppetasu tagastamise tingimused ja kord? 
Õppetasu tagastatakse juhul kui õpingud jäävad ära meist tulenevatel põhjustel, nt koolitaja haigestumine või muu mõjuv põhjus, mille puhul koolitaja ei saa koolitust läbi viia.  

Täienduskoolituse õppekavade kvaliteedi tagamise tingimused ja kord
Õppekavade kvaliteedi tagame koostöös koolitajatega, kes on oma valdkonna praktikud, töötades kohalike ja rahvusvaheliste ettevõtete kasutajakogemuse kujundamisel. See võimaldab õppijatele edasi anda viimase aja teadmisi ja trende. Õppekavade sisu vaadatakse üle ning kohendatakse vastavalt turuolukorrale vähemalt 1 kord aastas. 

Täienduskoolituskursusega seotud koolitajate kvaliteedi tagamise tingimused ja kord
Koolituse läbiviijateks peavad olema kasutajakogemuse valdkonna praktikud, kes on selles valdkonnas aktiivselt tegevad kasutajakogemuse disaini ja uuringute vallas. Koolitajate vastavust valdkonnas tegutsemisele kontrollitakse vähemalt 1 kord aastas. 

Õppekeskkonna kvaliteedi tagamise tingimused ja kord
Klassiruumi õppe puhul kasutatavad ruumid peavad olema hästi ventileeritud ja loomuliku valguse või kaasaegse valgustusega. Ruumis peavad olema tehnilised vahendid koolituse läbiviimiseks: arvuti, projektor/teler, klikker, paberid, pastakad, mugavad lauad ja toolid. 

Veebiõppe puhul peab õppekeskkond olema õppijale interneti vahendusel kättesaadav ning kasutatav kaasaegsetes arvuti veebilehitsejates.  

Täienduskoolituse kohta tagasiside kogumise kord
Peale igat koolitust kogutakse elektroonilise küsimustiku kaudu kõigi õppijate tagasisidet. Tagasiside on oluline osa nii õppekava kui ka koolitajate hindamisel ning arendamisel.

Mis on antud täiendkoolituse õppekavarühm?
Õppevaldkond: Informatsiooni ja kommunikatsioonitehnoloogiad. Õppesuund: Informatsiooni ja kommunikatsioonitehnoloogiad. Õppekavarühm:  Tarkvara ja rakenduste arendus ning analüüs.

Registreeri koolitusele!

*  tärniga märgitud väljad on kohustuslikud.