Eesti    English

Populaarseimad veebi ja äpi disainitarkvarad Eestis selgunud

Tarkvarasid, mida disainimiseks kasutada on palju. Mis programme aga eelistavad veebi ja äpi disainerid Eestis? Seda me ka selle aasta veebiküsitluses uurisime.

Kui rääkida suurimatest tõusijatest, siis võrreldes 2017 aastaga on kahekordse kasvu saavutanud Figma (16% -> 32%). Figma on pilvepõhine tarkvara, mis võimaldab mitmel osapoolel samaaegselt disainida. Nii jääb ära tüütu failivahetus meili või nt Dropbox’i teel.

Populaarsuse tuules purjetab ka Adobe XD, mis on suurendanud oma osakaalu 12%. Kui 2017 aastal märkis 29% ennast selle programmi kasutajateks, siis möödunud aastal juba 41%. Adobe XD eeliseks on kuulumine Adobe Creative Cloud tootesarja ning ühtlasi tehti 2018 aastal oluline äriotsus – turule tuli Adobe XD tasuta versioon.

Kuidas läheb aga Sketch’l, mis on meie iga-aastast uuringut võitnud. Tõtt öelda, mitte enam nii hästi. Kui 2016 aastal näitas Sketch 65% osakaalu, siis 2017 aastal langes see 63%ni ja möödunud aastal 57%ni.

Kuigi Sketch ka sel aastal meie edetabeli võitis, siis tuleb tunnistada, et järgmisel aastal ei pruugi see enam õnnestuda. Konkurendid on väga aktiivses kasvus ning arendavad oma tooteid innukalt.

Vaata järgnevalt graafikult, mis programme Eestis tegutsevad disainerid enamasti kasutavad.

Graafikult on välja jäänud programmid, mis ei ületanud 5% künnist. Küsitlusele vastas 64 Eestis tegutsevat UX/UI disainerit. 

UX Estonia on digitaalse kasutajakogemuse disaini, uuringute, konsultatsiooni ja koolituse ettevõte.

Kui vajad abi portaali, äpi, veebilehe, iseteeninduse, e-poe, infosüsteemi vm digilahenduse loomisel või testimisel, võta meiega ühendust.

Kui soovid osa võtta mõnest meie koolitusest, vaata käimasolevaid koolitusi.

Et olla kursis UX ehk kasutajakogemuse valdkonnas toimuvaga, saada mõtteid ja nippe kasutajakogemuse edendamiseks, võid liituda meie uudiskirjaga. Me ei spämmi!