Eesti    English

Tegijal ikka juhtub (nr 2)

Teises osas leiate tavapäraseid eksimusi, mis kasutusmugavuse testidega kindlasti välja tulevad.

Vayama.ie

Soovisime Vayama.ie keskkonnas vaadata lennupiletite hindu, kuid sattusime sellega hätta.

Kuupäeva muutmise väli oli liiga väike, mistõttu ei õnnestunud sõrmega pihta saada kolmnurgale, millega kuupäeva vahetada. Arusaamatuks jäi, mille arvelt on üritatud ruumi kokku hoida.

Soovitaksime antud olukorras kasutada pigem seda laadi kalendrit. Siin on kuupäeva valik palju mugavam.

sport.delfi.ee

Laadisime sport.delfi.ee äppi enda iPadi ning avalehelt avasime artikli. Kahjuks ei osanud me enam avalehele tagasi liikuda.

Seda põhjusel, et selles äppis puudus tagasi nupp, mis iOS rakendustes tavaliselt olemas on. Ainsaks variandiks mille peale tulime oli Delfi Sport logo peale klikkimine, see viis aga avalehele tagasi ning uuesti oli vaja samadest artiklitest üle skrollida, et jätkata kust pooleli jäime.

Hitman GO

Tegu on nutiseadmetele mõeldud käigupõhise nuputamise mänguga, mida otsustasime proovida.

Mängu esimesel tasemel üritasime aru saada, kuidas käib liikumine ja mida erinevad ikoonid tähendavad. All paremas nurgas märkasime ikooni koos numbriga 5.

Tahtsime teada, mida see nupp tähendab ja mida see number selle kohal tähistab. Tuli välja, et selle nupu alt avanevad juhised, mis näitavad ära, kuidas saab antud taset läbida. Paraku on juhiste arv piiratud 5 peale ning kui need otsa saavad ja mängijal neid endiselt vaja läheb, saab 1,99 € eest uued juhised osta.

Meil läks 1 juhis raisku seetõttu, et  tahtsime aru saada, mis nupuga on tegu ja mida see number tähendas ning selleks pidime nupule vajutama. Selline lahendus ei ole hea ja tekitab pigem meelehärmi.

Hea lahendus oleks, kui nupule vajutades saab esimesel korral nupu kohta selgituse ning järgmistel vajutustel näidatakse juhist.

UX Estonia on digitaalse kasutajakogemuse disaini, uuringute, konsultatsiooni ja koolituse ettevõte.

Kui vajad abi portaali, äpi, veebilehe, iseteeninduse, e-poe, infosüsteemi vm digilahenduse loomisel või testimisel, võta meiega ühendust.

Kui soovid osa võtta mõnest meie koolitusest, vaata käimasolevaid koolitusi.

Et olla kursis UX ehk kasutajakogemuse valdkonnas toimuvaga, saada mõtteid ja nippe kasutajakogemuse edendamiseks, võid liituda meie uudiskirjaga. Me ei spämmi!