Eesti    English

Veateate UX – LHV kliendi kogemus

Mõtleme koos, milline võiks olla parem lahendus olukorrale, kus kasutaja seisab veateatega silmitsi. 

LHV äpi kasutamise käigus sai kasutaja veateate. Kasutaja tahtis veast teada anda, kuid kuna selleks tuli hakata panga kontaktandmeid eraldi otsima, ei võtnud ta seda vaevaks.

Kasutajale ei olnud ka päris selge, kuidas veateate lehelt ära minna või eelmisesse sammu tagasi saada, et uuesti proovida. Erinevalt Androidi telefonidest ei ole iPhonedel tagasi nuppu.

Läks veidi aega enne kui kasutaja alumist navigatsiooniriba märkas. Seda põhjusel, et kasutaja tähelepanu oli veateate lehe poolt haaratud ning tekkis tunne, et kogu äpp ei tööta.  

Mis võiks olla lahendus?

Üheks lahenduse kandidaadiks oleks see kui kasutajale antakse teada, et viga on juba automaatselt pangale edastatud ja vabandatakse põhjustatud ebamugavuse pärast. Juures võiks olla ka nupp, kas siis tagasi liikumiseks või pealehele.

Selline lahendus eeldab, et panga poolt on kõik veateated registreeritud ning nendega päriselt tegeletakse. Ilus oleks ka kasutajale teada anda kui viga on parandatud. 

Teiseks lahenduse kandidaadiks, mis võiks olla kiirem teostada, oleks sõna “klienditoele” muutmine lingiks, mis viiks kasutaja panga kontaktandmete lehele. Antud lahendus aitaks kasutaja küll sammukese edasi veast teada andmise suunas, kuid tülikaks osaks jääb vea kirjeldamine klienditeenindusele. 

Kolmanda lahenduse kandidaadi puhul avaneks sõnale “klienditoele” vajutades e-posti programmis (nt Gmail) uue kirja põhi, kus oleks juba täidetud nii panga e-posti aadress, pealkiri kui ka kirja sisu. Kirja sisus oleks ilusti olemas ka veateate kirjeldus või vähemalt veakood. Kasutaja ei peaks nüüd muud tegema kui kirja välja saatma.

Antud lahenduse puhul oleks miinuseks see, et e-posti aadress, mis on kasutaja telefonis, ei pruugi olla see, mis on pangale teada. Nii ei pruugi pank osata kokku viia, mis kliendiga on täpselt tegu. Kuid kirja sisuga võib kaasa panna ka nt kliendi numbri või muu tunnuse. 

Neljanda lahenduse kandidaadi puhul ei oleks vaja loota väliste meiliprogrammide peale, vaid kasutaja näeks “Teatan veast” nuppu, millele vajutades edastatakse pangale koheselt veateate sisu ning kliendi andmed, kasutaja näeks aga ekraanil tänuavaldust veast teada andmise kohta ning kinnitust, et probleemiga tegeletakse. Juures võiks olla ka kommentaari võimalus juhuks kui kasutaja soovib vea kohta täiendavat infot anda.

Mis oleks sinu arvates kõige parem lahendus antud juhtumile?

UX Estonia on digitaalse kasutajakogemuse disaini, uuringute, konsultatsiooni ja koolituse ettevõte.

Kui vajad abi portaali, äpi, veebilehe, iseteeninduse, e-poe, infosüsteemi vm digilahenduse loomisel või testimisel, võta meiega ühendust.

Kui soovid osa võtta mõnest meie koolitusest, vaata käimasolevaid koolitusi.

Et olla kursis UX ehk kasutajakogemuse valdkonnas toimuvaga, saada mõtteid ja nippe kasutajakogemuse edendamiseks, võid liituda meie uudiskirjaga. Me ei spämmi!