2020. aasta kevadel alguse saanud pandeemia tõi mitmeid muutusi. Kui tavapäraselt viidi enamik koolitusi läbi klassiruumis, siis nüüd ei olnud see enam võimalik. Koroonaolukord andis mitmekordse kiirenduse e-õppe rakendamiseks.
Tänaseks on ca 2 aastat digiõpet UX Estonias õnnestunud, sest antud õppevorm sobib paljudele selle paindlikkuse ning personaalsema lähenemise tõttu.
Tutvu meie kasutajakogemuse (UX) disaini kursusega.
Ajaliselt paindlik ja asukohast sõltumatu
Osad meist on rohkem hommiku, teised aga õhtu inimesed. Mõni soovib omandada teadmisi tööpäeviti, teine hoopis nädalavahetuseti. Palju sõltub ka inimese töögraafikust. Näiteks vahetusega töö puhul on õppureid, kellele sobib kord hommiku, korda aga õhtu poole kursusest osa võtta. Sarnane olukord on ka väikelaste vanematega kelle elukorraldus vajab suuremat paindlikkust.
Digiõpe võimaldab teadmisi ammutada ka igas asukohas kuhu internet ulatub. Nii ei pea näiteks Võrust Tallinnasse sõitma, et UX disaini kursusel osaleda. Transpordi arvelt on võimalik üsna palju aega kokku hoida, mis omakorda võimaldab rohkem enesearengule pühenduda.
Personaalne lähenemine
Kursusel osalejate õpiteekonnad võivad olla erinevad. On neid, kes eelistavad enne teooria osa läbida ning siis praktiliste tööde juurde asuda. Aga ka neid, kes peale igat loengu osa ka vastava teema iseseisva töö mentorile esitavad. Samuti on võimalik alustada nendest peatükkidest, mis kõige enam huvi pakuvad.
Kui tavapärase suurema klassiruumi koolituse puhul võib mõni küsimus küsimata jääda, kas põhjusel, et ei soovita juhendaja esitlusele vahele segada või grupi suuruse tõttu on küsijaid palju, siis e-kursuse puhul võib küsimusi küsida igal ajal ja need saavad ka vastuse.
Veebiõpe võimaldab pakkuda ka individuaalset lähenemist tulenevalt iga osaleja ootustest. UX disaini kursusele tullakse erinevatel eesmärkidel. Kes soovib ennast erialaselt täiendada, teisele on oluline oma ettevõtte äritulemusi ja protsesse parandada ning kolmas osaleja võib soovida selles valdkonnas tööd leida. Vastavalt nendele ootustele saab ka digiõppe rõhuasetust sättida ning individuaalset konsultatsiooni pakkuda.
Erinevate õppemeetodite kombineerimine
Parima koolituskogemuse pakkumiseks on oluline põimida omavahel erinevad lähenemised nii, et need pakuksid kursusel osalejale vajalikku rütmivaheldust ning toetaksid teadmiste omandamist mitmekülgselt.
Seetõttu on ka UX Estonia koolitajad kasutajakogemuse disaini kursuse puhul sidunud teemapõhised videoloengud praktiliste iseseisvate töödega, mille lahutamatuks osaks on koolitaja poolne personaalne mentorlus.