UX disaineri ehk kasutajakogemuse disaineri tööks on luua kasutajasõbralikke veebilehti, äppe, portaale, e-poode, infosüsteeme jt digitaalseid kasutajaliideseid.
UX disainer on kõrgelt hinnatud spetsialist, kelle eduka töö tulemusena kasvab klientide rahulolu, toodete ja teenuste kvaliteet ning organisatsioonide tulemuslikkus. Oskus luua lihtsalt kasutatavat ja mugavat digiteenust on tänapäeval suureks konkurentsi eeliseks IT-valdkonnas.
Kasutajakogemuse disainerid töötavad mitmetes kohalikes ja rahvusvahelistest ettevõtetes: Microsoft, Swedbank, Elisa, Telia, Wolt, Facebook, Nortal jm.
Kasutajakogemuse (UX) disaini kursuse eesmärgiks on anda sulle esmased teadmised ja oskused UX disainerina alustamiseks.
Hea meel on ka tõdeda, et antud koolituse keskmine hinne on 5 punkti skaalal 4.7!
Soovi korral vaata ka e-õppe kursust UX/UI disain Figma tarkvaraga. Kui eelistad koolitust klassiruumis või lives üle veebi, vaata palun UX/UI ja AI disaini koolitust klassiruumis.
Kursuse oluliseks osaks on praktilised harjutused, mis võimaldavad õpitut hästi omandada.
Koolitusel on sulle toeks ka personaalne mentor, kes hea meelega aitab sind, kui sul peaks tekkima küsimusi.
Kursuse edukal lõpetamisel tunned kasutajast lähtuvat UX disaini protsessi. Tead, kuidas ideest kontseptsiooni luua ning seda kasutajatega valideerida. Tead, mis on kasutajakogemus ja kasutusmugavus ning mis tegurid neid mõjutavad. Oskad luua persoonakaarti, paberprototüüpi, interaktiivset digitaalset prototüüpi Balsamiq ja Marvel tarkvaraga, läbi viia kasutajakogemuse testimist kasutajaga ning teha testi tulemustest järeldusi. Tead, mis väljakutsed võivad UX projektides esineda ning kuidas neid ennetada ja lahendada.
Artur Puiste, disainer ja kasutajakogemuse ekspert, UX Estonia kaasasutaja.
Arturil on rohkem kui 10 aastane kogemus kasutajakogemuse valdkonnas. Artur on loonud lahendusi suurtele ja väikestele, kiirelt kasvavatele ja ambitsioonikatele, olulisi teenuseid ja kogemusi pakkuvatele ettevõtetele ja asutustele, nt Playtech, Symantec, G4S, Fitlap, Itella, Ekspress Grupp, Coop, Eesti Pank, EAS, Majandusministeerium, Lennuliiklusteenindus, KV.ee, Osta.ee, Riigikantselei, Aasa, Horticom, TextMagic, Avis, Brain Twin, Maxima, RecruitLab, Thorgate, jt.
Koolitusele on oodatud kõik, kes soovivad omandada põhiteadmisi digitaalse kasutajakogemuse disainist.
LHV Pank, Tele2 Eesti, Swedbank, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), Andmevara AS, Tallinna Vesi, If Kindlustus, Eesti Energia, Registrite ja infosüsteemide Keskus, Playtech, Justiitsministeerium, Datel, Mooncascade, Töötukassa, G4S, Cybernetica, Riigikantselei jt ettevõtete ja asutuse töötajad.
“Ootused said ületatud, sest sain varasematele teadmistele palju juurde. Eeskätt kasutajakogemuse testimise protsessi ja juhiste osas. Tõeline boonus oli ka prototüüpimise programmi õpetus.”
– Kristel
“Just praktiliste oskuste omandamise pärast sellel kursusel osalesin ning ei pidanud pettuma. Kindlasti tooksin positiivsena välja veel ka reaalse suhtluse koolitajatega. Online koolituste puhul võivad vahest jääda mõned küsimused vastuseta. Minu jaoks oli vahetu vestluse käigus saadud lisainfo samuti väga väärtuslik.”
– Kairit
“Mina jäin kursusega igati rahule, mulle oli sellest palju abi. Sain kohe oma uusi teadmisi praktikas ära kasutada. Igati tänulik selle koolituse eest, aitäh!”
– Moonika
“Kokkuvõttes tundus kursus väga hea, põhjalik ja vajalik info oli olemas baasteadmisteks. Harjutused olid head, teooriat oli piisavalt. Mina jäin rahule!”
– Andre
“UX koolitus tervikuna väga meeldis. Enim köitis just prototüüpimine, mille käigus sai oma teemat teostada ning kasutaja ootusi läbi mõelda. Kiidan kogu tiimi, kes selle kursuse taga.”
– Britmarii
“Jäin rahule, väga praktiline ja hea koolitus oli.”
– Sirli
“Koolitus oli väga selge ja fokusseeritud ülesehitusega ning kogu kogemus oli positiivne.”
– Pille
“Kokkuvõttes olen koolitusega väga rahul. Mulle läks kõige enam korda prototüüpimine. Nii paberkujul kui digitaalselt.”
– Priit
“Kursus oli väga huvitav ja kasulik. Sain teada palju uut. Samuti õppisin prototüüpimise tööriistu kasutama.”
– Anna
“See on üks väga hästi üles ehitatud digikoolitus – väga mõnus osalemine! Sain kõvasti inspiratsiooni ja uut hingamist. Mulle meeldib kui disain on eelkõige kliendisõbralik ja tänu sellele koolitusele sain väga palju mõtteainet juurde, millele ja kuidas keskenduda!”
– Eliis
“Mulle meeldis kursuse ülesehitus ja süsteem. Kaks nädalat on piisav aeg, et see omas tempos läbi teha. Sooritatud ülesannete tagasiside on väga hea mõõdupuu, et tajuda kas õppematerjal on omandatud õigesti või tasub millelegi rohkem tähelepanu pöörata. Minu lemmik ülesanded oli prototüübi loomine ja kasutajatesti probleemide ja lahenduste vormistamine.”
– Helen
“Jäin kursusega väga rahule. Meeldis, et olid praktilised ülesanded ja sai uusi programme tundma õppida ning väga hea oli see, et live’s sai ka mentori toel kasutajakogemuse testi läbi viia, väärtuslikku juhendatud tagasisidet ning arutleda.”
– Birgit
“Kursusega jäin väga rahule. Koolituselt just meeldis praktiline osa, et kohe käed külge ja ise läbi katsetama.”
– Lauri
“Kursusega jäin rahule. Meeldis prototüüpimise platvormide Balsamiq ja Invision tutvustus. Videod olid paraja pikkusega ja hästi üles ehitatud. Eriti meeldisid videod pop-up’ide, mummude ja call-to actioni teemal. Iseseisvate tööde maht oli mõistlik. Küllaga lisandväärtust andis Zoomi kõne mentoriga.”
– Helena
“Väga mõnus kursus. Eriti meeldis see, et siit sai tunde, et minu progressi vastu tunti huvi, seega keep up the good work!”
– Tõnis
“Hästi arusaadav koolitus, head näited ja materjalid ka edaspidi kasutamiseks. Oskuste omandamine teeb minust parema partneri disaineritele, arendajatele, tellijatele jne.”
– Kaidi
“Kursus meeldis mulle kokkuvõttes väga, eriti just prototüüpimise ja testimise osa, kus sai ise käed külge panna.”
– Kristiina
“Kursus on selgesti arusaadav ja lihtsasti õpitav. Mis eriti meeldib, et on kaasatud kuulajat ja esitatud küsimusi, mis panevad ennast rohkem mõtlema ja analüüsima antud teemasid. Kasutajakogemuse testimise peatükk on väga hästi üles ehitatud, sain palju konstruktiivset tagasisidet. Meeldis prototüübi loomine ja selle käigus programmidega katsetamine”
– Birgit
“Selge ja arusaadav kursus. Asjakohased näited. Kogesin, et kasutajaga testimine on väga efektiivne meetod. Sai ka uusi UX disaini programme õppida.”
– Sören
“Hea konkreetne kursus. Igav ei hakanud. Asjalik praktiline osa.”
– Svetlana
“Kõik oli mõnusas tempos, kergesti lahti seletatud, väga lihtne oli selle põhjal õppida.”
– Fred
“Minu jaoks oli kursuse esimene osa veidi laialivalguv, aga mõistan, kuidas algajamale kasutajale võib see kõik ka väga huvitav olla. Ülejäänud kursus oli väga meeldiv ja kergesti jälgitav.
Juhendaja tagasiside oli väga selge ja pani enda tööd kriitilisema pilguga üle vaatama, mis mulle väga meeldis.”
– Kaisa
“Sain ülevaatliku info ja kogemuse kuidas prototüüpi luua ja kasutajatega jagada. Väga meeldis praktiline UX testimine – sain sealt reaalse testimise kogemuse ning mitmeid häid nõuandeid.”
– Triin
“Peamine põhjus, miks ma selle koolituse valisin oligi peamiselt see, et ma tahtsin saada lihtsat ja selget õpetust ja samm sammult läbi tegemist – ja just seda ma saingi!”
– Karolina
“Sain palju uusi teadmisi ja märkan palju paremini, kuidas üks või teine asi mõjutab kasutaja kogemust. Meeldisid väga iseseisvad tööd!”
– Kaie
“Olen õppinud UXi kohta seni iseseisvalt, nii et Su tagasiside ja kogemused on olnud mulle suureks abiks ja julgustuseks!”
– Merilin
“Toredad ülesanded, mida oli põnev teha ja läbi viia. Sain mitmeid teadmisi juurde. Kursus andis hea ülevaate enam levinud UX probleemidest. Prototüüpe oli huvitav teha ja hea, et lubati ka ise teema valida, mitte ei pidanud ainult ette antud teema järgi tegutsema.”
– Silja
“Koolitus oli super! Parim koolitus, mida ma siiani läbinud olen. E-koolituse formaadi tõttu oli kõike ajaliselt planeerida ka mugavam. Meeldis ka see, et oli ilusti välja toodud erinevaid päris elu ja ka ülesannete tegemiseks vajaminevaid näiteid. Kõige vingem osa minu jaoks oli kasutajakogemuse testimine ja ka koolitaja endaga suhtlemine. Tänan super hea koolituse eest!”
– Uko
“Mulle see koolitus väga meeldis! Tunnen, et sain teada palju, ma ennem ehk oskasin aimata kuidas UX disainimine käib, aga nüüd tean kuidas päriselt on. Kõik oli ilusti lahti selgitatud ja isegi vinge läbi teha, eriti see testimise osa! Päriselt huvitav on jälgida kasutaja tegevusi testimise ajal ja sellest märkmeid teha toote arendamiseks.”
– Endrik
“Mul on pikemat aega peas kummitanud, et ettevõttele tuleb usaldusväärsuse tõstmiseks ja uute klientide saamiseks veebileht ära teha. Seega mul on hea meel, et sain nii paberprototüüpi kui ka digitaalset prototüüpi tehes veebilehe jaoks ideid genereerida ning seega praktilise asja tarbeks neid iseseisvaid töid teha.”
– Merilin
“Kõik oli arusaadav ja loogiline. Hästi seletatud UX probleemid, koos toredate näidetega. Praktilised osad olid väga huvitavad.”
– Jane-Liis
“Sisukad ja head näited, avardasid arusaama ja selgitasid hästi ära kasutaja potentsiaalse mõtte-/käitumismustri, miks üks või teine element toimib või ei toimi. Testimise osa oli mulle väga huvitav, praktiliste ülesannetega moodustus väga hea tervik, miks ja kuidas mõelda persoonale ja kuidas läbi viia testimist. Praktiliselt testimise läbi tegemine oli eriti kasulik kogemus. Täielik perspektiivinihe kasutajakogemusest mõtlemisel. Iseseisev prototüüpimise töö tekitas põnevust ja elevust!”
– Grete
“Kõik oli hästi ja selgelt arusaadav!”
– Vasylysa
“Aitäh kursuse eest! Oli väga arusaadavalt üles ehitatud ning järgimine lihtsaks tehtud. Mulle meeldis, et iseseisvate tööde maht kasvas kursuse läbimise jooksul ning tööd olid väga praktilised ja kasulikud. Hea oli ka saada iga töö eest eraldi tagasiside.”
– Karmen
“Tänan huvitava ja hästi korraldatud koolituse eest.”
– Liis
“Konkreetne, arusaadav ja päriselunäidetega, mis teooriat toetavad. Väga hea!”
– Kaidi
“Oli väga kasulik koolitus!”
– Linda
“Kasutajakogemuse testimine oli väga huvitav. Sellest oleks suur abi olnud eelmises töökohas!”
– Mikk
“Väga meeldis iseseisvate tööde tegemine ja nende osas tagasiside saamine.”
– Madis
“Kõik läks sujuvalt. Oli meeldiv läbi teie seletuse prototüüpi kujunduda.”
– Carolina
“Aitäh! Väga vahva kursus oli, andis erinevatest toodetest ja teenustest tunnetuse ja pani mind mõtlema just läbi praktiliste ülesannete.”
– Ethel
“Väga selged programmide õpetused. Testimise õpetus oli väga põhjalik. Kõik väga lihtsas keeles selgitatud. Aitäh, kiire, selge ja sisulise koolituse eest!“
– Piret
“Kõik oli selge ja kiire ja kergesti mõistetav. Meeldis videote pikkus. Olen varasemalt ka teistelt platvormidelt võtnud videotunde ja olen tihti ära tüdinenud. Praeguse kursuse videod on mõnusalt fookust hoidvad ja kergesti arusaadavad.”
– Mariann
“Tänud väga hea koolituse eest. Videoid on lihtne jälgida ja ülesehitus on täpselt õiges tempos, mitte liiga pikk ja veniv. Kõik oli väga hästi ja eneselegi üllatuseks sai esialgne prototüüp tehtud päris kiirelt.”
– Henry
“Kõigepealt suured tänud koostatud koolituse eest. Pean tunnistama, et see prototüüpimise osa pani mul küll silma särama. Nii tore, et on ehitatud võimalused klikitava prototüübi loomiseks ka neile, kes ise arendajad pole. See leid tundub lihtsalt suurepärane raha ja aja kokkuhoidmise vahend. Mulle meeldis, et see kursus oli hästi praktiline. Sain siit palju kasulikke tööriistu.”
– Karolin
“Jäin koolitusega väga rahule! Sain rohkem sisemist vaadet antud teemale ning tunnen rohkem, kuidas see valdkond mulle sobib. “
– Tuuli
“Kursus on olnud väga huvitav minu jaoks – pole varem antud valdkonnaga kokku puutunud. Prototüüpimise õpetus oli hea tempoga ning arusaadav. Kõik oli hästi!”
– Hannaloora
“On olnud põnev ja hariv ja olen saanud kinnitust ka varasematele teadmistele. Mulle meeldisid praktilised näited. Sain ka palju nippe ja häid soovitusi kasutajaogemuse testimiseks. Olin tiba kahtlev e-õppes, aga toimis väga hästi.”
– Helen
“Kursust oli kerge ja hea jälgida. Teemad on väga lihtsasti ja kergelt lahtiseletatud. Väga meeldis see katsetamine ja nokitsemine. Ise praktiseerides on kõige parem õppida. Samuti tahan tänada igale tööle antud personaliseeritud tagasiside ees.”
– Romy
“Meeldisid elulised näited ja praktilised ülesanded.”
– Elis
“Peatükid on hästi üles ehitatud ning videosid on lihtne ja arusaadav jälgida. Väga meeldis, et sai teha ka praktilisi ülesandeid.”
– Maarja
“Üle ootuste huvitav ja lihtne, ilmselt veelgi kiirem neile, kes disainist juba midagi teavad. Sain sinult palju kasulikku tagasisidet ja julgust!”
– Külli
“Tänud kursuse eest. See oli väga hea ja kasulik ning tore oli üle pika aja midagi täiesti uut õppida.”
– Raido
“Kursus oli väga huvitav ja põnev minu jaoks läbida. Videoga koos järgi tegemine on väga hea viis kuidas õppida.”
– Eva
“Kõik oli ok. Mulle meeldis tagasisidestamine kodutöödele. Väga hea ja mugav oli seda video vormis kuulata.”
– Riin
“Väga selge ja konkreetne koolitus, kus on heas tasakaalus nii teooria kui praktika. Suurepäraste teadmistega koolitaja, kes leidis kenasti aega, et anda põhjalikku tagasisidet, arutada laiemalt edasiste sammude üle ja vastata kõigile küsimustele samuti väga põhjalikult. Väga meeldiv kogemus. Pühendumusega tehtud ja kindlasti soovitan.”
– Külli
“Jäin väga rahule!”
– Lisa
“Teemad olid hästi ülesehitatud. Meeldis, et videod olid jaotatud juppideks – muutis jälgimise lihtsaks.”
– Janne
“Nii teoreetiline osa, kui praktilised näited olid kenasti tasakaalus. Meeldis, et oli toodud arusaadavaid näiteid ja küsimusi, tekitades kuulajatele mõttekohti (sai video pausile panna). Lisaks on koolitaja kõne selge ning hea kuulata, mis soodustab uute teadmiste omandamist. Väga hea ja arusaadav oli ka prototüübi loomise peatükk. Tekkis huvi veelgi rohkem prototüüpimisega katsetada ja praktiseerida.”
– Merilin
“Sisu ise, näited, kõnetempo, videote pikkus oli väga hea! Meeldisid väga elulised näited (kasutaja testimisest) ning erinivate tegevuste checklistid. Väga motiveeriv oli ise digiprototüüpi teha.”
– Kristi
“Hästi selgitatud sisu ning meeldis, et oli juurde toodud elulisi näiteid. Aitas asjast hästi arusaada. Lisaks olid praktilised ülesanded hästi seotud teoreetilise osaga.”
– Liisi
“Väga kasulik!”
– Mari
“Kõik oli suurepärane ja arusaadavalt lahti seletatud ja näidatud. Tagasisided olid väga põhjalikud ja head, soovitused olid suurepärased. Väga meeldiv oli kuulda kiidusõnu tehtud tööde kohta. Telegelikult oli hirm sees, et kas on ikka midagi hästi tehtud, kas mul tuleb välja või mitte. Tänu sellisele tagasisidele, tekkis suurem motivatsioon, enesekindlus ja üleüldine arusaam. Jätkan samas vaimus edasi.”
– Daniel
“Koolituse teemad olid loogiliselt jaotatud, sisaldades häid ja kasulikke näiteid! Meeldis, et prototüübi loomise protsess oli detailselt ette näidatud – see aitas endal mõtte liikuma saada.”
– Maris
“Mõnusalt lahti seletatud põhialused.”
– Karmen
“Suur tänu! Kursus väga meeldis!”
– Leonora
“Tänan hea informatiivse kursuse eest! Oli väga põnev UX-köögipoolega tutvuda.”
– Krista
“Sain väga praktilised uued teadmised!”
– Signe
“Väga põnev ja kasulik oli!”
– Lauriina
“Kõik õppevideod olid rahulikult ja hästi seletatud. Iseseisvad tööd olid harivad ja kasulikud.”
– Maris
Kuidas toimub õppijate täienduskoolitusele vastuvõtt?
Õppija saab koolitusele registreeruda veebilehel oleva registreerimisvormi kaudu.
Kas koolituse osaleja saab tunnistuse ja kuidas toimub hindamine?
Koolituse edukal läbimisel väljastatakse õppijale tunnistus. Tunnistuse saamise eelduseks on osalemine koolitusel, praktiliste tööde ja testi arvestatud sooritus. Test koosneb valikvastustega küsimustest. Testi edukaks läbimiseks on vaja vastata 80% küsimustest õigesti. Praktiliste tööde vastavust õpitulemustele hindab koolitaja. Juhul kui õppija õppekava lõpetamiseks nõutud õpiväljundeid ei saavuta, väljastatakse õppijale tõend saavutatud õpiväljundite ulatuses.
Mis seadmega UX Estonia kursustel osaleda?
Koolitusel osalemiseks on vaja arvutit. Klassiruumikoolitusele võib võtta kaasa nii enda arvuti kui ka kasutada klassiruumis olevat arvutit. Veebiõppe puhul tuleb kasutada enda arvutit, millel on kaasaegne veebilehitseja (nt Chrome) ning toimivad kõlarid ja mikrofon. Mikrofon on vajalik reaalajas läbiviidava koolituse puhul. Mikrofoni ei ole vaja kui osaled järelvaadataval koolitusel.
Mis tasemel arvutikasutuse oskus peab õppijal kursusel osalemiseks olema?
Vajalik arvuti kasutamise oskus tavakasutaja tasemel. Valmidus õppida uusi veebipõhiseid programme.
Kuidas toimub õppetasu maksmine ja sellest vabastamine?
Õppetasu maksmine käib meie poolt esitatud arve alusel enne õpingute alustamist. Õppetasust vabastamise võimalusi hetkel ei ole võimalik pakkuda.
Milline on õppetasu tagastamise tingimused ja kord?
Õppetasu tagastatakse juhul kui õpingud jäävad ära meist tulenevatel põhjustel, nt koolitaja haigestumine või muu mõjuv põhjus, mille puhul koolitaja ei saa koolitust läbi viia.
Täienduskoolituse õppekavade kvaliteedi tagamise tingimused ja kord
Õppekavade kvaliteedi tagame koostöös koolitajatega, kes on oma valdkonna praktikud, töötades kohalike ja rahvusvaheliste ettevõtete kasutajakogemuse kujundamisel. See võimaldab õppijatele edasi anda viimase aja teadmisi ja trende. Õppekavade sisu vaadatakse üle ning kohendatakse vastavalt turuolukorrale vähemalt 1 kord aastas.
Täienduskoolituskursusega seotud koolitajate kvaliteedi tagamise tingimused ja kord
Koolituse läbiviijateks peavad olema kasutajakogemuse valdkonna praktikud, kes on selles valdkonnas aktiivselt tegevad kasutajakogemuse disaini ja uuringute vallas. Koolitajate vastavust valdkonnas tegutsemisele kontrollitakse vähemalt 1 kord aastas.
Õppekeskkonna kvaliteedi tagamise tingimused ja kord
Klassiruumi õppe puhul kasutatavad ruumid peavad olema hästi ventileeritud ja loomuliku valguse või kaasaegse valgustusega. Ruumis peavad olema tehnilised vahendid koolituse läbiviimiseks: arvuti, projektor/teler, klikker, paberid, pastakad, mugavad lauad ja toolid.
Veebiõppe puhul peab õppekeskkond olema õppijale interneti vahendusel kättesaadav ning kasutatav kaasaegsetes arvuti veebilehitsejates.
Täienduskoolituse kohta tagasiside kogumise kord
Peale igat koolitust kogutakse elektroonilise küsimustiku kaudu kõigi õppijate tagasisidet. Tagasiside on oluline osa nii õppekava kui ka koolitajate hindamisel ning arendamisel.
Mis on antud täiendkoolituse õppekavarühm?
Õppevaldkond: Informatsiooni ja kommunikatsioonitehnoloogiad. Õppesuund: Informatsiooni ja kommunikatsioonitehnoloogiad. Õppekavarühm: Tarkvara ja rakenduste arendus ning analüüs.
* tärniga märgitud väljad on kohustuslikud.
Keevise 10, Tallinn
info@uxestonia.ee
+372 519 27 856