Kasutajakogemuse (UX) disaini kursus

Liitu endale sobival ajal!

– Praktiline e-õppe koolitus koos personaalse mentorlusega!
– Edukal lõpetamisel omandad UX Estonia sertifikaadi!
– UX Estonia (UX Advisors OÜ) on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. 

UX disaineri ehk kasutajakogemuse disaineri tööks on luua kasutajasõbralikke veebilehti, äppe, portaale, e-poode, infosüsteeme jt digitaalseid kasutajaliideseid. 

UX disainer on kõrgelt hinnatud spetsialist, kelle eduka töö tulemusena kasvab klientide rahulolu, toodete ja teenuste kvaliteet ning organisatsioonide tulemuslikkus. Oskus luua lihtsalt kasutatavat ja mugavat digiteenust on tänapäeval suureks konkurentsi eeliseks IT-valdkonnas.

Kasutajakogemuse disainerid töötavad mitmetes kohalikes ja rahvusvahelistest ettevõtetes: Microsoft, Swedbank, Elisa, Telia, Wolt, Facebook, Nortal jm. 

Kasutajakogemuse (UX) disaini kursuse eesmärgiks on anda sulle vajalikud teadmised ja oskused UX disaineri ja eksperdina alustamiseks. 

Hea meel on ka tõdeda, et antud koolituse keskmine hinne on 5 punkti skaalal 4.7!

Kursuse lõpetamisel on võimalus jätkata õpinguid UX/UI disain Figma tarkvaraga koolitusel.

Mis osadest kursus koosneb?

Kasutajakogemuse loomine
Prototüübi disain
Kasutajakogemuse testimine
Praktilised harjutused ja personaalne mentor

Kursuse oluliseks osaks on praktilised harjutused, mis võimaldavad õpitut hästi omandada. 

Kogu koolituse aja jooksul on sulle toeks ka personaalne mentor, kellega saad vajadusel ühenduses olla nii e-maili kui ka kõne teel. Tegu on klassiruumikoolitusest personaalsema kursusega. 

Vaata sissejuhatavat videot

Koolitajad ja mentorid

Artur Puiste, UX / UI disainer ja kasutajakogemuse ekspert, UX Estonia asutaja. Arturil on olnud suur rõõm disainida kasutajakogemust rahvusvahelistele ja suure ambitsiooniga ettevõtetele: Symantec, Playtech, Itella, Ekspress Digital, Telia, RecruitLab, Thorgate jt.     

Jaan Margus, UX Estonia kaasasutaja, kasutajakogemuse disaini ja uuringute ekspert. Jaan on loonud ja parandanud mitmete organisatsioonide digitaalset kogemust: G4S, Fitlap, EAS, Leinonen, Hestia Hotel Group, KV.ee, Riigikantselei, Coop jt.

Kellele on koolitus suunatud?

Koolitusele on oodatud kõik, kes soovivad omandada põhiteadmisi kasutajakogemusest, prototüüpimisest ja kasutajakogemuse testimisest.

Mis ettevõtted ja asutused on koolitusel varem osalenud?

LHV Pank, Tele2 Eesti, Swedbank, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), Andmevara AS, Tallinna Vesi, If Kindlustus, Eesti Energia, Registrite ja infosüsteemide Keskus, Playtech, Justiitsministeerium, Datel, Mooncascade, Töötukassa, G4S, Cybernetica, Riigikantselei jt ettevõtete ja asutuse töötajad.

Mida on koolitusel osalenud koolituse kohta öelnud?

“Ootused said ületatud, sest sain varasematele teadmistele palju juurde. Eeskätt kasutajakogemuse testimise protsessi ja juhiste osas. Tõeline boonus oli ka prototüüpimise programmi õpetus.”
– Kristel

“Just praktiliste oskuste omandamise pärast sellel kursusel osalesin ning ei pidanud pettuma. Kindlasti tooksin positiivsena välja veel ka reaalse suhtluse koolitajatega. Online koolituste puhul võivad vahest jääda mõned küsimused vastuseta. Minu jaoks oli vahetu vestluse käigus saadud lisainfo samuti väga väärtuslik.”
– Kairit

“Mina jäin kursusega igati rahule, mulle oli sellest palju abi. Sain kohe oma uusi teadmisi praktikas ära kasutada. Igati tänulik selle koolituse eest, aitäh!”
– Moonika

“Kokkuvõttes tundus kursus väga hea, põhjalik ja vajalik info oli olemas baasteadmisteks. Harjutused olid head, teooriat oli piisavalt. Mina jäin rahule!”
– Andre

“UX koolitus tervikuna väga meeldis. Enim köitis just prototüüpimine, mille käigus sai oma teemat teostada ning kasutaja ootusi läbi mõelda. Kiidan kogu tiimi, kes selle kursuse taga.”
– Britmarii

“Jäin rahule, väga praktiline ja hea koolitus oli.”
– Sirli

“Koolitus oli väga selge ja fokusseeritud ülesehitusega ning kogu kogemus oli positiivne.”
– Pille

“Kokkuvõttes olen koolitusega väga rahul. Mulle läks kõige enam korda prototüüpimine. Nii paberkujul kui digitaalselt.”
– Priit

“Kursus oli väga huvitav ja kasulik. Sain teada palju uut. Samuti õppisin prototüüpimise tööriistu kasutama.”
– Anna

“See on üks väga hästi üles ehitatud digikoolitus – väga mõnus osalemine! Sain kõvasti inspiratsiooni ja uut hingamist. Mulle meeldib kui disain on eelkõige kliendisõbralik ja tänu sellele koolitusele sain väga palju mõtteainet juurde, millele ja kuidas keskenduda!”
– Eliis

“Mulle meeldis kursuse ülesehitus ja süsteem. Kaks nädalat on piisav aeg, et see omas tempos läbi teha. Sooritatud ülesannete tagasiside on väga hea mõõdupuu, et tajuda kas õppematerjal on omandatud õigesti või tasub millelegi rohkem tähelepanu pöörata. Minu lemmik ülesanded oli prototüübi loomine ja kasutajatesti probleemide ja lahenduste vormistamine.”
– Helen

“Jäin kursusega väga rahule. Meeldis, et olid praktilised ülesanded ja sai uusi programme tundma õppida ning väga hea oli see, et live’s sai ka mentori toel kasutajakogemuse testi läbi viia, väärtuslikku juhendatud tagasisidet ning arutleda.”
– Birgit

“Kursusega jäin väga rahule. Koolituselt just meeldis praktiline osa, et kohe käed külge ja ise läbi katsetama.”
– Lauri

“Kursusega jäin rahule. Meeldis prototüüpimise platvormide Balsamiq ja Invision tutvustus. Videod olid paraja pikkusega ja hästi üles ehitatud. Eriti meeldisid videod pop-up’ide, mummude ja call-to actioni teemal. Iseseisvate tööde maht oli mõistlik. Küllaga lisandväärtust andis Zoomi kõne mentoriga.”
– Helena

“Väga mõnus kursus. Eriti meeldis see, et siit sai tunde, et minu progressi vastu tunti huvi, seega keep up the good work!”
– Tõnis

“Hästi arusaadav koolitus, head näited ja materjalid ka edaspidi kasutamiseks. Oskuste omandamine teeb minust parema partneri disaineritele, arendajatele, tellijatele jne.”
– Kaidi

“Kursus meeldis mulle kokkuvõttes väga, eriti just prototüüpimise ja testimise osa, kus sai ise käed külge panna.”
– Kristiina

“Kursus on selgesti arusaadav ja lihtsasti õpitav. Mis eriti meeldib, et on kaasatud kuulajat ja esitatud küsimusi, mis panevad ennast rohkem mõtlema ja analüüsima antud teemasid. Kasutajakogemuse testimise peatükk on väga hästi üles ehitatud, sain palju konstruktiivset tagasisidet. Meeldis prototüübi loomine ja selle käigus programmidega katsetamine”
– Birgit

“Selge ja arusaadav kursus. Asjakohased näited. Kogesin, et kasutajaga testimine on väga efektiivne meetod. Sai ka uusi UX disaini programme õppida.”
– Sören

“Hea konkreetne kursus. Igav ei hakanud. Asjalik praktiline osa.”
– Svetlana

“Kõik oli mõnusas tempos, kergesti lahti seletatud, väga lihtne oli selle põhjal õppida.”
– Fred

“Sain ülevaatliku info ja kogemuse kuidas prototüüpi luua ja kasutajatega jagada. Väga meeldis praktiline UX testimine – sain sealt reaalse testimise kogemuse ning mitmeid häid nõuandeid.”
– Triin

“Sain palju uusi teadmisi ja märkan palju paremini, kuidas üks või teine asi mõjutab kasutaja kogemust. Meeldisid väga iseseisvad tööd!”
– Kaie

“Koolitus oli super! Parim koolitus, mida ma siiani läbinud olen. E-koolituse formaadi tõttu oli kõike ajaliselt planeerida ka mugavam. Meeldis ka see, et oli ilusti välja toodud erinevaid päris elu ja ka ülesannete tegemiseks vajaminevaid näiteid. Kõige vingem osa minu jaoks oli kasutajakogemuse testimine ja ka koolitaja endaga suhtlemine. Tänan super hea koolituse eest!”
– Uko

Millal koolitus toimub?

Kui palju koolitus maksab?

499.- € + KM (hind koos käibemaksuga 598,80.- €)

Mis on e-õppe eelisteks?

Registreeri koolitusele!

Hind: 499.- € + KM (hind koos käibemaksuga 598,80.- €) / osaleja

Kuidas toimub õppijate täienduskoolitusele vastuvõtt?
Õppija saab koolitusele registreeruda veebilehel oleva registreerimisvormi kaudu. 

Kuidas toimub õppetasu maksmine ja sellest vabastamine?
Õppetasu maksmine käib meie poolt esitatud arve alusel enne õpingute alustamist. Õppetasust vabastamise võimalusi hetkel ei ole võimalik pakkuda.

Milline on õppetasu tagastamise tingimused ja kord? 
Õppetasu tagastatakse juhul kui õpingud jäävad ära meist tulenevatel põhjustel, nt koolitaja haigestumine või muu mõjuv põhjus, mille puhul koolitaja ei saa koolitust läbi viia. 

Kas koolituse osaleja saab diplomi?
Koolituse edukal läbimisel väljastatakse õppijale tunnistus. Tunnistuse saamise eelduseks on osalemine koolitusel, praktiliste tööde esitamine ning koolituse järgse online-testi edukas sooritus. Test koosneb valikvastustega küsimustest. Testi edukaks läbimiseks on vaja vastata 80% küsimustest õigesti. Kui test ebaõnnestub on võimalik seda ühe korra uuesti proovida. 

Täienduskoolituse õppekavade kvaliteedi tagamise tingimused ja kord
Õppekavade kvaliteedi tagame koostöös koolitajatega, kes on oma valdkonna praktikud, töötades kohalike ja rahvusvaheliste ettevõtete kasutajakogemuse kujundamisel. See võimaldab õppijatele edasi anda viimase aja teadmisi ja trende. Õppekavade sisu vaadatakse üle ning kohendatakse vastavalt turuolukorrale vähemalt 1 kord aastas. 

Täienduskoolituskursusega seotud koolitajate kvaliteedi tagamise tingimused ja kord
Koolituse läbiviijateks peavad olema kasutajakogemuse valdkonna praktikud, kes on selles valdkonnas aktiivselt tegevad kasutajakogemuse disaini ja/või uuringute vallas. Koolitajate vastavust valdkonnas tegutsemisele kontrollitakse vähemalt 1 kord aastas. 

Õppekeskkonna kvaliteedi tagamise tingimused ja kord
Online õppe puhul peab keskkond olema õppijale interneti vahendusel kättesaadav ning kasutatav kaasaegsetest veebilehitsejates. 

Täienduskoolituse kohta tagasiside kogumise kord
Peale igat koolitust kogutakse elektroonilise küsimustiku kaudu kõigi õppijate tagasiside. Tagasiside on oluline osa nii õppekava kui ka koolitajate hindamisel.